Меню

Опитування


Я приходжу в бібліотеку найчастіше для того, щоб...

Статистика

 

Головна Подія року
 

Подія року

Подорож на батьківщину поета

В бібліотеці - філіалі №130 вересня, у день свого професійного свята працівники Полтавської міської ЦБС відвідали батьківщину українського поета і публіциста Василя Симоненка.

Детальніше...

Свято Незалежності об'єднало полтавців

В бібліотеці - філіалі №124 серпня 2016 року виповнилося 25 років від того дня, як Україна почала крокувати шляхом побудови незалежної держави. Торуючи цю нелегку дорогу, вона добивалася успіху, робила фатальні помилки, раділа і сумувала. Біль і випробування, що за останні роки випали на долю українців, стали складовою нашої історії.

Детальніше...

Брати Капранови презентували в бібліотеці-філії №4 нову книгу «Забудь-річка»

В бібліотеці - філіалі №4Усього два місяці тому вийшов друком контрольний примірник нової книги знаменитих братів Капранових «Забудь-річка», і ось уже автори презентували цю книгу в Полтаві, в міській бібліотеці-філії №4, де вже раз зустрічалися з читачами. У цій книзі поєднані історія й сучасність, щоб написати її, братам довелося досконало вивчати за документами історію другої світової війни, все, що стосується минулого містечка Бережани на Галичині, де відбулася значна частина подій, описаних у книзі, тощо. «Ми вирішили зробити героя, який би воював на всіх фронтах», - пояснили брати Капранови, розповідаючи про центральну фігуру твору – Степана Шируту. Насправді одним іменем брати назвали трьох героїв з різними долями і політичними ролями. Час, коли вони жили і діяли, в минулому, але від сліду, який ті люди залишили на землі, залежать долі сучасників. Зокрема, двох закоханих, яким належить розібратися, який Ширута з родини, засланої в Сибір, а який – з Бережан… І чи не виявиться сибірський Степан, нащадком якого є герой-сучасник, дідом молодої жінки, в яку цей сучасник  закоханий… Коротше, шановні читачі, читайте – і дізнаєтеся, чим усе там закінчилося.

Детальніше...

Доцент університету розповіла учням у бібліотеці те, чого не прочитаєш у підручнику

Доцент університету розповіла учням у бібліотеці те, чого не прочитаєш у підручнику

 

21 березня в бібліотеці-філії №3 відбулася літературна година «Поет, що ішов сходами гігантів», присвячена Всесвітньому дню поезії і великій майстрині поетичного слова Лесі Українці, 145 років від дня народження якої минуло 25 лютого. З цих нагод бібліотекарі підготували книжкову виставку «Поезії одвічна висота» та перегляд літератури, названий словами Лесі Українки: «Жити хочу! Геть думи сумні!». 

На прохання завідувачки бібліотеки перед учнями 10 класу гімназії №17 у бібліотеці виступила доктор філологічних наук, доцент кафедри української мови та літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Світлана Ленська. Для юнаків та дівчат це стало доброю можливістю розширити свої знання про життєвий і творчий шлях великої Українки, її родину. 

Світлана Василівна розповіла невідомі учням подробиці з біографії Лариси Косач (Лесі Українки), у тому числі історії її кохання і дружби з іншими творчими геніями тієї доби. 

Це не вузівська лекція і не шкільний урок, а цікава додаткова інформація на тему, яку ви щойно пройшли за програмою. Можливо, почуте стане вам у нагоді, коли здаватимете ЗНО, - висловила припущення доцент педуніверситету. 

Учитель Лідія Мулявко, яка прийшла в бібліотеку з учнями, подякувала Світл

ані Ленській за змістовну розповідь, яку та ілюструвала фотографіями з принесеного нею альбому і відео, а учням сказала:

Ви почули багато такого, що в жодному підручнику не прочитаєте. Це справді може пригодитися вам на ЗНО.

АФІША

ФОТОСТРІЧКА


Powered by JoomlaGadgets